Az Android operációs rendszerrel működő okostelefonok hatalmas népszerűségnek örvendenek világszerte, de sajnos, mint bármely más technológiai eszköz esetében, ezeknek a készülékeknek is lehetnek hibáik. Természetesen minden Android készülék más és más, azonban ki ne emlékezne néhány ikonikus készülékre és azok leggyakoribb hibáira, nézzük most át ezeket.
A Nokia 1 Plus egyik legnagyobb hátránya a lassú teljesítmény volt. A Nokia 1 Plus egy alacsony árkategóriájú készülék, így egyik legfőbb hibája a lassú teljesítmény. Az alacsony specifikációk és erőforrások miatt a telefon néha akadozhat és lassan reagálhat a parancsokra.
Az alacsony árkategóriába tartozó telefonoknál nagyon gyakran a kamera minőségéből is visszafognak. A Nokia 1 Plus esetében a kamera például nem képes kielégítő minőségű képeket produkálni, különösen rossz fényviszonyok mellett.
A P8 Lite 2017 egyik nagy slágere volt és mégis a Huawei P8 Lite esetében gyakran jelentkeznek problémák, gondoljunk csak az akkumulátor élettartamára. Felhasználók gyakran panaszkodtak szoftverproblémákra is a P8 Lite esetében, a rendszer gyakran omlott össze vagy állt le teljesen. Természetesen ezekkel a problémákkal bármikor elvihettük telefonunkat egy Huawei szerviz boltba, azonban a széria hibákkal szemben a szakemberek sokszor tehetetlenek voltak.
A Sony Xperia XA1 esetében a felhasználók gyakran kiemelték, hogy túlságosan könnyű mechanikai hibákat ejteni a telefonon, mint például törés vagy karcolások. Természetesen a legtöbb Sony szerviz készséggel javította újra és újra a sérült telefonokat. A mechanikai gyengeségen túl az Xperia XA1 sok esetben a hangzás terén sem volt tökéletes, például túl alacsony volt a hangerő vagy torz hangokat hallottak a felhasználók a hívások során.
A fent említett hibákból és problémákból érdemes néhány tanulságot levonni. A legfontosabb talán az, hogy telefonvásárlás előtt érdemes jól körbenézni a piacon és vagy beszélgetni szakértőkkel vagy olvasni tőlük kommenteket, véleményeket hiteles oldalakon. A vásárlás előtti időbefektetésbe a kutatással később sok pénzt takaríthatunk meg.